اینورتر

اینورتر ها عموما به دو دسته تقسیم می شوند

اینورتر متصل به شبکه

اینورتر متصل به شبکه بسته به نوع کاربرد در رنج های مختلف ساخته می شود، کمترین توان اینورتر میکرو اینورتر ها می باشد، اینورتر های متصل به شبکه برای اتصال به شبکه می بایست هم فرکانس باشند که این امر با استفاده از تکنیک حلفه های قفل شوننده یا (PLL) انجام می شود. در حال حاضر برند های مختلف در بازار ایران مجود است که می توان با مقایسه پارامترهای می توان اینورتر مناسب دست یافت:
پارامتر های موثر در انتخاب اینورتر می توان به ماکزیمم توان خروجی، ماکزیمم ولتاژ ورودی، راندمان و تهویه و خنک سازی اشاره کرد.

اینورتر جدا از شبکه

اینورتر جدا از شبکه جهت استفاده برای امکان فاقد برق سراسری موررد استفاده می باشد، اینورتر جدا از شبکه به دو دسته تقسیم می شود:
1- اینورتر های تمام سینوسی: شکل موج خروجی این اینورتر ها به صورت سینوس کامل و همچنین فرکانس آن ثابت می باشد.
2- اینورتر شبه سینوسی: در این اینورتر ها شکل موج خروجی به صورت مربعی یک طرفه و یا مربعی دو طرفه می تواند باشد، همچنین فرکانس خروجی می تواند ثابت یا متغیر باشد.

اینورتر شارژر ها

اینورتر شارژر ها ترکیب اینورتر با شارژ کنترلر می باشد که با توجه به مشخصات کارخانه سازنده می تواند با شارژر PWM و یا شارژر MPPT باشد.
در برخی از این اینورتر شارژر ها ورودی برق AC نیز جهت تامین کننده جایگزین توان پنل خورشیدی تعبیه شده است.

اینورتر On Line یا اینورترپمپ آب

اینورتر On Line جهت پمپ آب یا سایر تجهیزاتی که می بایست روزکار با توان DC راه اندازی شود به کار می رود، توان این پمپ آب ها متنوع می باشد و تا توان های بالا قابل راه اندازی می شود.

اسکرول به بالا