پنل خورشیدی

راهنمای انتخاب و خرید

انرژی خورشیدی بدون شک یکی از منحصر به فردترین منابع انرژی تجدیدپذیر در کره زمین است. انرژی خورشید را می‌توان به صورت‌های مختلفی به انرژی‌های دیگر تبدیل کرد. موقعیت جغرافیایی کشور ما ایران به گونه‌ای است که با داشتن بیش از 300 روز آفتابی یکی از بهترین بسترها برای تولید برق از انرژی خورشیدی است. همه ما می‌توانیم در خانه خود یک پنل خورشیدی به سادگی هر چه تمام‌تر راه‌اندازی کنیم و نگران قبض برق به خصوص در تابستان نباشیم. با راهنمای خرید پنل خورشیدی با ما همراه باشید.

انواع پنل‌های خورشیدی

پنل‌های خورشیدی که برای خرید و کاربرد در دسترس هستند به طور کلی در سه نسل اول قرار می‌گیرند که از قرار زیر هستند.

  • نسل اول؛ سیلیکون‌های تک بلوری و سیلیکون‌های چند بلوری
  • نسل دوم؛ فیلم نازک سیلیکون آمورف، فیلم نازک کادمیم تلورید و فیلم نازک مس ایندیم گالیم دی سلنید
  • نسل سوم؛ سلول‌های خورشیدی دارای نانو بلور، سلول‌های خورشیدی دارای بسپار و سلول‌های خورشیدی متمرکز

بهترین برندهای پنل خورشیدی
در این بخش از مقاله می‌خواهیم به معرفی و بررسی بهترین برند‌های پنل‌های خورشیدی که در بازار ایران حضور دارند بپردازیم.

تابان انرژی

شرکت تابان انرژی تامین انرژی برق ایرانیان بدون شک یکی از بزرگ‌ترین خط تولید پنل‌های خورشیدی ایرانی است. اگر به دنبال احداث نیروگاه خورشیدی بزرگ یا کوچک هستید محصولات و خدماتی که این شرکت ایرانی ارائه می‌دهد جواب‌گوی بسیاری از نیازهای شما خواهد بود.
در خصوص این شرکت باید بدانید که خط تولید این شرکت کاملاً چینی است و محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و ضمانت‌های ۱۰ و ۲۵ سال را برای محصولات خود ارائه می‌کند. کیفیت بالای محصولات، قیمت مناسب، ضمانت و خدمات پس از فروش و همچنین ایرانی بودن محصولات از مهم‌ترین مزایا پنل‌های خورشیدی تولید شده در شرکت تابان هستند.

سولار صنعت فیروزه

شرکت سولار صنعت فیروزه یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ ایرانی فعال در زمینه طراحی و ساخت و تولید انواع پنل‌های خورشیدی و ساخت نیروگاه‌های فتوولتاییک است. سلول خورشیدی این شرکت کارایی، بازدهی بالا و ایمنی است که در ساخت آن‌ها از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ممکن و بهترین مواد اولیه و به روز دنیا استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که تمامی محصولات تولید شده در شرکت سولار صنعت فیروزه دارای ۱۰ سال گارانتی محصول و همچنین ۲۰ سال گارانتی عملکرد هستند.

یینگلی سولار

شرکت یینگلی سولار (Yingli Solar) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده پنل خورشیدی و محصولات مرتبط با آن در سرتاسر دنیا است. حضور این برند معتبر جهانی در ایران نیز چند سالی است که گسترش یافته است. پنل‌های خورشیدی تولید شده در این شرکت از معروف‌ترین برندهای موجود در بازار هستند و از طرفی هم در مقایسه با سایر برندهای مطرح، قیمت‌‌های بسیار رقابتی و مناسبی دارند.

شین سانگ

شرکت شین سانگ (SHINSUNG) از شرکت‌های معتبر خارجی در تولید و ساخت پنل‌های خورشیدی است که چند سالی از فعالیت آن در ایران می‌گذرد. پنل‌های خورشیدی تولید شده در این شرکت با توجه به استفاده از فناوری‌های روز دنیا و قابلیت‌های خاص آن‌ها در استفاده بر روی پشت بام خانه‌ها و تولید برق خانگی توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است.

ال جی

شرکت ال جی یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه محصولات الکترونیکی، با 60 سال تجربه در تولید تکنولوژی و لوازم الکترونیکی و 30 سال تحقیق و توسعه در زمینه سیستم‌های خورشیدی، یکی از پربازده‌ترین پنل‌های خورشیدی را ارائه می‌کند. این محصول و دیگر محصولات سیستم‌های خورشیدی این شرکت با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین خطوط تولید در کشور کره ساخته می‌شوند. صفحات خورشیدی ال جی مورد تایید آزمایشگاه تی یو وی آلمان بوده و منطبق بر استانداردهای تعیین شده تولید می‌شود.
از دیگر برندهای شناخته شده پنل خورشیدی می‌توان به شرکت پاک آتیه، ماکس سل و سوریا سامان هور اشاره کرد.
سازمان امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری به منظور تامین روشنایی و امکان‌شارژ دستگاه‌های ضروری عشایر، اقدام به تهیه و راه اندازی پنل‌های خورشیدی سیار نموده است.

اسکرول به بالا